• Ваканционен портал за Несебър, Слънчев бряг и Южното Черноморие
Слънчев бряг чукна 51 години, ЧДР!

Сподели:
09 Юни 2010, Сряда


51 години курортен комплекс “Слънчев бряг”-Бряг за всеки и слънце за всички

От пожълтелите страници-МИНАЛО НЕЗАБРАВИМО*

На 8 юни 1959 година в 15,50 ч. първият хотел на Слънчев бряг «Калина» посреща първия си турист.Той е Вашек Силвестър от град Острава на тогавашната ЧССР. Седмица по-рано,на 1 юни отваря врати  заведението «Нептун»-първият ресторант в кк «Слънчев бряг».Строителството на комплекса в изпълнение на решение №120/30 юни 1958 на ПМС започва с първата копка на 1 септември 1958. През първия сезон курортът отчита 18 099 туристи,по-голямата част от които са чуждестранни гости. Първият директор на комплекса е Анастас Каролев /1958-1960/,наследен от Трифон Райков,вече като генерален директор /1961-1964/,Лефтер Василев 1967-1974/,Димитър Семерджиев /1974-1976/,Лефтер Василев /1977-1983/,Яни Николов /1984-1989/,Рали Апостолов /1990-1991/,Георги Томов /1993-1994/.  Днес няма нищо запазено нищо автентично нито от хотел «Калина»,нито от ресторант»Нептун»,нито от алеята на космонавтите.Миналото обаче все още е  незабравимо.По-долу ви предлагам подборка от публикации в медиите през последните 51 години.

Максим МОМЧИЛОВ

1959

…Още един бисер от огърлицата на нашето Черноморие започна да блести. ”Слънчев бряг” е един от нашите най-добри морски курорти.Сред сенчестите алеи,под палещите лъчи на слънцето и в морската вода-навсякъде се чува реч на хора от различни страни. Строителството започна през есента на миналата година.Стотици ентусиазирани младежи и опитни майстори от различни краища на Родината дойдоха на “Слънчев бряг”.И ето те сега поднасят на “Балкантурист” в завършен вид красивите хижи и хотели с 655 легла,от които вече са заети 364 от първите туристи…

Вестник “Работническо дело”,бр.160/9 юни 1959

1964

На 22 септември колективът на ДСП”Балкантурист”-“Хотели и ресторанти” в Слънчев бряг се поздрави с хубава победа-предсрочно бе изпълнен 9-месечният план ва предприятието.Към същата дата другарите от “Обществено хранене” реализираха  4 489 007 лв при план  4 443 000,а от “Търговия на дребно” са реализирани 1 1 021 020 лв при план 971 000.

За 9-месечието в кк”Слънчев бряг” са пребивавали 55 033 туристи.Най-многобройни са били гостите от ГДР-13 267,ЧССР-11 804,ГФР-6 321,Англия-2  255.

Вестник “Черноморски глас”бр.61/30 септември 1964

1966

Много се радвам,че се намирам в “Слънчев бряг” в прекрасна България. Създадени са забележителни условия за почивка.Тук ни очакваше сърдечен прием и срещи с нашите български братя и сестри. Искрено се радвам на всичко хубаво,което бе направено за нас.Нека морето,

златният бряг,грижите и вниманието на стопаните винаги способстват за укрепване на здравето,взаимното разбирателство,да създават добро настроение у хората.

Желая на колектива на курортен комплекс “Слънчев бряг” най-големи успехи в неговия благороден труд.

 Юрий Гагарин-първият космонавт-в “Златната книга” на кк“Слънчев бряг”

Вестник “Турист”,бр.3/20 август 1966

1969

Вчера пристигнаха със самолет първите летовници в международния комплекс “Слънчев бряг”.Гостите-60 туристи от Западен Берлин бяха тържествено посрещнати на летище Бургас от ръководството на ОСП”Балкантурист”.

За отбелязване е,че през юбилейния сезон в курортния комплекс ще летуват и повече деца,пристигнали със своите родители- чуждестранни туристи.За малчуганите са изградени басейни,открити детски площадки,създадени са улеснения в ресторантите и хотелите,осигуряващи им безпрепятствана и ползотворна почивка.

Вестник “Черноморски фронт”,бр.6851/5 май 1969

1974

На 1 май пристигнаха първите организирани туристи от ГФР.Те бяха настанени н хотел “Кубан”.В близките дни ще пристигнат и други чуждестранни туристи. След добрия старт на 15-я поред активен туристически сезон колективите на всички обекти следва всекидневно упорито да се трудят,и прилагайки висока култура на обслужването,да се стремят към изпълнение на своите планове по всички показатели.

Днес Слънчев бряг е най-големият наш летовищен комплекс.Досега в него са пребивавали над 2 300 000 български и чуждестранни туристи,а обслужващият персонал надхвърля 11 000 души.

Вестник “Слънчев бряг”,бр.125/14 май 1974  

1979

На летище Бургас със самолет на БГА “Балкан” вчера пристигнаха редовните чартърни туристи от френската туристическа фирма “Туризъм и травай”.Чрез тази фирма през сезона ще пристигнат над 5 000 туристи от Източна Франция.Чрез фирмата “Вояж дьо Саж” в Слънчев бряг ще летуват още 2 500 туристи.

Чрез туроператора “Роял Турс”  пристигнаха и първите 160 шведски туристи, избрали страната ни за почивка.Очаква се техният брой през сезона да надхвърли 6 000.Пристигнаха и първите туристи от Дания и Англия,чиито брой през настоящата година ще е рекорден.

Вестник “Черноморски фронт”,бр.9765/8 май 1979

1984

Пластичният синтез като важна страна от общото архитектурно-художествено оформяне на всяко населено място е намерил свое решение в кк “Слънчев бряг”. Доколкото той представлява съзвучие между природната среда и архитектурно-пластичните обекти /сгради,павилиони,скулптури и др./,правилното решаване на този проблем има съществено значение в този толкова представителен наш черноморски курорт.

Вестник “Слънчев бряг”,бр.497/7 май 1984

1989

С въвеждането на фирмената организация на труда в туристическия комплекс се очаква да се увеличи неговата конкурентоспособност на международния туристически пазар и достигне равнището на организация,управление и икономическа ефективност на водещите туристически фирми в света.На сегашния етап повсеместното въвеждане на акордния  и арендния принцип на работа в комплекса доведе до значително увеличаване на производството на стоки и услуги и до подобряване на културата на обслужване.

В съответствие с интензивното развитие на отрасъла,нуждите от трудови ресурси относително ще намаляват.В по-далечна перспектива-2005 година, развитието на международния и вътрешен туризъм у нас, и в частност за “Слънчев бряг”,ще следва в общи линии световните тенденции.

Вестник “Слънчев бряг”,бр.25/15 юни 1989

1994

Разпарчетяването на Слънчев бряг върви под тезгяха.Яки охранници повече от седмица стоят като заковани пред дверите на Комитета по туризъм.Причивата-тайни срещи между ръководството на учреждението,икономически акули и депутати.Макар че официално беше обявено,че търгът за отдаване под наем на обекти в Слънчев бряг се прекратява,разпарчетяването на курорта върви под пълна пара.Най-малко 13 ресторанта и 26 хотела ще посрещнат новия туристически сезон с нови сайбии.

Вестник “Слънчев бряг”,бр.944/15 април 1994

1999

Интересът на немските туристи към Слънчев бряг нараства-това  заяви Владимир Райчев пред представител на вестника.Райчев е шеф на лицензираната турагенция BTS,която представлява германския туристически концерн ITS за Българското Черноморие.Той пристигна от Варна в Слънчев бряг за да инспектира на място готовността на базата за настаняване на немски туристи.Според оперативна информация на агенцията след известна стагнация на немския туристически пазар в началото на бойните действия на НАТО срещу Югославия,през последната седмица туристическите бюра във Франкфурт и Берлин отбелязват чувствителен ръст в записванията за Черноморието,респективно- за Слънчев бряг.Съществено влияние за нарастващия интерес на немските туристи към морските ни курорти е оказала информационната  кампания на големите туроператори в немските медии,където България е представена като един спокоен оазис на Балканите и в Европа.

Вестник “Слънчев бряг”,бр.16/5 май 1999

2004

Слънчев бряг”АД придоби лиценз за енергоразпределение,което дава право на дружеството да купува ток от НЕК и да го продава на потребителите в курортния комплекс.Цените на тока няма да се различават от тези,на които се продаваше тока от “Енергоразпределение”-Стара Загора.

Разпределението на тока ще бъде безпроблемно,тъй като “Слънчев бряг”АД е собственик на цялата електропреносна мрежа,трите възлови станции и всички трафопостове на територията на комплекса.Дружеството кандидатства за лиценз веднага след промяната на нормативната база,но получи отказ.Ръководството обаче обжалва отказа в съда и спечели делото.

Вестник “Слънчев бряг прес”,бр1441/9 май 2004

2010

8 юни.По ирония на съдбата днес заседава новоизбраният съвет на директорите на “Слънчев бряг”АД.Решенията му по многоточковия дневен ред така и не бяха огласени.

_____________________________________________________________________

* Материалът е от бъдещата книга за курорта: “50 години Слънчев бряг-бряг за всеки и слънце за всички”

 

В категории: Светска хроника
Сподели:


Коментари
0 коментара
Добави коментар
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
Защитен код:
Моля, въведете защитния код
 





Димитър Янков ( 2 април 1952 – 9 май 2007 )

    "Несебър медия" е посветен в памет на големия несебърски общественик и доайен на съвременния български туризъм Димитър Янков/ 1952-2007г./, обявен посмъртно за Почетен гражданин на гр.Несебър. 
     Димитър Янков отдаде целия си живот за развитието на туризма и просперитета на Община Несебър. Работил е в туризма още от ученическа възраст. Завършва магистратура по „Икономика и управление на туризма”. Специализира  висш корпоративен мениджмънт в Токио и е учредител на Българо-японското дружество в България. Участва в Управителния съвет на Националния съюз на туристическата индустрия и в Управителния съвет на Националния борд по туризъм в България. Като общински съветник в Общински съвет-Несебър от 1999 г. до 2003 г. е председател на Постоянната комисия по икономика, финанси и бюджет. От 2003-та година до трагичната си смърт на 9 май 2007 г. той е председател на Общински съвет-Несебър, като още от началото на своя мандат дарява цялата си заплата за благотворителност и спонсориране на млади таланти от общината. Основател е на несебърската фондация „Европейски инициативи”, чиято общественополезна дейност продължават днес  неговите потомци. 
      Несебър, Слънчев бряг и българският туризъм  днес нямаше да са същите без Димитър Янков. Той е човекът, който пръв промени хотелския облик в най-големия български курорт и показа напрактика какво е модерен туризъм.  Димитър Янков бе туристически предприемач с голям размах и в мисленето, и в идеите, и в тяхната реализация. Той бе стожерът и защитникът на местните хора от Несебър и на местните интереси на Несебър в туризма в жестоките години на прехода. Като председател на Общинския съвет и като дългогодишен общински съветник,  Димитър Янков категорично отстояваше местните интереси и каузата на Несебър, независимо какво ще му струва. И го правеше не за заслуги, а защото обичаше Несебър и хората, имаше силно чувство за справедливост и достойнство и голямо човешко сърце. И защото бе истински лидер! 
      Димитър Янков не само положи основите на модерния облик на българския туризъм, той промени със същия замах и местното самоуправление на Несебър към действеност и откритост. Янков не се боеше да критикува. Янков посочваше проблемите в прав текст, търсеше и намираше тяхното решение. Янков виждаше далеч напред пътя на развитието на Несебър и ролята на местното управление за осигуряване на висок жизнен стандарт за  жителите на общината. Той начерта перспективите пред Несебър и туризма чрез приоритетно изграждане на инфраструктурата на територията на цялата община. 
     Янков мислеше и действаше в глобален мащаб без да жали сили и енергия. Никога не се страхуваше да изрази пред хората и пред медиите открито и честно своето мнение и своята позиция по най-парливите въпроси на деня. 
      Неговият дух ще бъде вечно жив, защото устремът на Димитър Янков към развитие и просперитет е вграден в днешния дух на Несебър: най-проспериращата, най-бързо развиващата се икономически община и безспорен туристически лидер на България и в Европа!

С дълбок поклон пред светлата памет на големия човек, големия туристически авторитет и големия общественик на Несебър-Димитър Янков!

От Фондация „Европейски инициативи-Димитър Янков”-Несебър 


  
Спомени и цитати за Димитър Янков от книгата в негова памет „In Memoriam”: 

ТОЙ БЕШЕ ЧОВЕК НА ДЕЙСТВИЕТО

      Има едни хора,чиято стихия е в действието и действането, в правенето, в  промяната.Такъв беше Димитър Янков. Все още не мога да свикна с мисълта, че той вече не е между нас. Той беше широко скроен човек, едромащабен и в същото време общодостъпен за хората. Един от крупните хотелиери в Слънчев бряг и в българския туризъм, въобще. От тези хотелиери, които са не само собственици-инвеститори, а работещи и развиващи бранша, виждащ и разбиращ нещата в тяхната взаимна връзка и перспектива.
И като човек от бранша и като председател на Общинския съвет, на него не трябваше да му се обяснява много или надълго и нашироко. Казваше му се проблема и той се разрешаваше-в Общинския съвет, или по друг начин-в съкратен срок. Янков беше един от малцината, които осъзнаваха, че за да върви и се развива твоя хотел, трябва да се развива и инфраструктурата около него и до него.
Няма как да бъде забравено, че благодарение на неговите решаващи намеси и отстояване на позиции развитието на инфраструктурата в западната зона на комплекса и тиловите селища придоби приоритетно значение за Общината,отрегулираха се и проблемите с такса-смет и курортната такса. Години наред тези проблеми бяха обяснявани на общинското ръководство, а Янков ги реши с един замах.
Това можеше да бъде направено от човек, произхождащ и милеещ за бранша, не просто инвестиращ,а активно участващ в процесите за развитие на туризма не само в региона, а и в страната като цяло. Не случайно той беше избран в ръководството на всички по-значими организации, които олицетворяват българския туризъм.  Димитър Янков беше чужд на всякаква мнителност, откровен и общителен. Отговорен пред големите въпроси на деня, безкористен при изпълнение на обществения си дълг. Той имаше усет, постоянна готовност и неизтощима воля до степен, която го превърна в основен двигател на общия интерес за разрешаване на съществуващите проблеми и защита, както на общинските интереси, така и на интересите на хората от община Несебър.
Днес е трудно да се опише всичко с което ще запомним човека, деятеля и приятеля Димитър Янков. При всички случаи това ще е онова, с което е оставил следи в съзнанието ни като човек на действието и действането, в правенето, в промяната. Не за себе си, а за другите.
Физически той ще ни липсва, но духът му винаги ще витае около всички нас.

Малина СТРАТИЕВА-изп. директор на “Слънчев бряг”АД

СПАСЯВАШЕ ПОЛОЖЕНИЕТО В КРИТИЧНИ СИТУАЦИИ

      Познавах Димитър Янков отпреди четири десетилетия, когато като млад специалист, завършил Института за международен туризъм, започна работа в кк”Слънчев бряг”. Още тогава неговата квалификация и отлично владеене на немски език, предизвикваха не съвсем благородна завист сред колегите му и се стигна до доноси срещу него. Бях заместник-председател на изпълкома на Общинския народен съвет и отговарях за ресора на туризма. Наложи ми се да се занимавам със сигнала малко по-дълго време, а в хода на работата се установи, че става въпрос за доносничество от един конкретен човек, който се оказа клеветник. По-късно случаят отново ме срещна с Митко. Той възнамеряваше да се жени за източногерманката Регина. Датата беше насрочена, роднините на булката от чужбина пристигнали,а документите за сключване на брака от ГДР-не. Все още бях зам. председател на изпълкома и длъжностно лице по сключване на гражданските бракове. Произнесох словото за ритуала, двамата младоженци потвърдиха пред мен желанието си да сключат брак и аз ги обявих за законни съпруг и съпруга, а документи те от ГДР пристигнаха с шест месеца закъснение.
След това се наложи да търсим жилище за младото семейство, а и работа за младоженката. Така отношенията ни от делови се превърнаха в дружески. За известно време се откъснах от общинската работа, но отношенията ни с Митко не прекъснаха. Виждах, че благодарение на усета му за бизнес фирмите му започнаха да просперират и да се налагат на свободния туристическия пазар. В тях работеше и сериозен човешки ресурс. Понякога в качеството си на  кмет на Община Несебър съм се съветвал с него при назначаването на кадри в общинската администрация. Кадри, които той ми предложи през 1994 г.и досега работят в кметството, и то добре.
През 1995 г., когато като кмет водих борбата международния фестивал “Златният Орфей” да се провежда в Слънчев бряг се оказа, че не ни достигат 10 000 долара за обезпечаването на рецитала на мегазвездата Бой Джордж. Обърнах се към Митко за финансова помощ и той заедно със своя съдружник Йордан Йорданов  спонсорираха фестивала с необходимата сума. Така спасихме положението.
Но Митко е спасявал положението на редица още хора, които са изпадали в критични ситуации. Нелепата смърт ни го отне. Това е загуба не само за близките, но и за Несебър и за жителите на общината.
Почивай в мир, непрежалим от твоите близки и приятели. 

Андрей САРИЕВ, бивш кмет на Община Несебър

НЕ ИЗПУСКАШЕ НИЩО ОТ ПОЛЕЗРЕНИЕТО СИ

      Говореше тихо. Не обичаше бързият разговор. Почти винаги в разговора се усещаха нотки на хумор, ирония и най-вече самоирония. Обичаше да беседва с приятелите си. Ясно и точно определяше нещата с тях. В отделни случаи и при необходимост беше и рязък. Използваше умело силите, възможностите, знанията и трудоспособността на хората с които работеше на равна нога. Винаги обаче разграничаваше границите на своята територия-дали като низов управител или собственик на хотели.
На времето, а и в по-късен период, изказваше съжаление за първите години на демокрацията, когато се стигна до разграбването на комплекса, за пропуснатите възмо жности по-голям брой местни хора да участват в приватизацията на материалните активи.
Общуваше непринудено с приятелите си, споделяше весели случки от преди и след “демокрацията”. Не употребяваше алкохол и не настояваше другите да пият. На чужда маса предпочиташе да стои встрани, да не се превръща в център на внимание, макар че беше известен човек. Беше забележителен с неизмен ната пура в ръка.
С непрекъснатото повишаване на образователната си квалификация разви и усета си към извършващите се коренни промени в сферата на туризма. Беше особе но внимателен при обсъждането на договорни отношения, качеството на обслужване, грижа към персонала. Не изпускаше нищо от полезрението си, особено когато ставаше въпрос за западноевропейски  партньори. Те от своя страна му имаха пълно доверие, което се изразяваше в отпускане безпроблемно на кредити за ново строителство срещу туристически услуги.
Притежаваше ярко изразен твърд характер, благодарение на който поставяше за решаване проблемите на общината решително, без заобикалки и без никакви колебания, тъй като познаваше в дълбочина цялата проблематика. В един определен момент обаче бремето, което беше поел върху себе си ставаше все по-непосилно.
Винаги е уважавал институциите. Познаваше много магистрати. Някои от тях се радваха на приятелството му. Станеше ли обаче въпрос за полицията, настъпваше мълчание и сменяше темата. В една ситуация, при едно специфично съдебно дело, се съгласи да върне заведението “Капитанска среща”, на което беше дългогодишен арендатор,с аргумента, че става въпрос за местни хора.
На младини нямаше достатъчно време да се занимава с децата. Грижите по тяхното отглеждане и възпитание беше на съпругата му Регина. Гордееше се със сина, личеше голямата му слабост към дъщерята. Всячески им помагаше в израстването им като хора от туристическия бранш. Обичаше много внучките си. След всяко за връщане от чужбина им носеше специални подаръци. Свидетел съм на телефонни разговори с тях, които бяха много интересни. Обичаше да носи стилни маркови дрехи. Обикновено, цвят кафяв. Шофираше лично автомобила си  “Бентли” и джипа “Порше каен”.
Признаваше си, когато е извършил грешка. Ценеше, тези от своите приятели, които говорят открито за нелицеприятните неща и му показват грешките. В същото време отбягваше срещи с хора, лицемерни и излъчващи фалш.
Независимо че имаше условия възможности се отказа от кариерата на депутат и според мен това бе грешка от негова страна. Отказа и никога не се е движил с охрана, нямаше личен шофьор с аргумента: “Не искам и други да пострадат покрай мен”. Беше отлично запознат с обстановката в региона и страната и не допусна близост с групировките.
Поради голямата си информираност беше постоянно търсен от медиите и обичаше да контактува с тях, въпреки редакционната им политика, която понякога безпричинно беше насочена срещу самия него.
Знаеше много за случилите се и случващите се неща в туризма и стана  незаобиколим фактор за региона. Кончината му го превърна в още по-изключителна личност.

Яни НИКОЛОВ- ексгенерален директор на ДФ “Слънчев бряг”

ВСИЧКИ НИЕ СМЕ МУ ДЛЪЖНИЦИ

       Познавах Димитър Янков повече от тридесет години като съгражданин.  По-непосредствените ми контакти, впечатления и взаимоотношения  с него обаче са от по следните петнадесетина години, когато бях и общински съветник и кмет на Община Несебър, а след избора ми за председател на Общинския съвет, напрактика се превърнах в негов пряк приемник.
Той беше работодател на множество хора и техните семейства. Всички го уважаваха и съм сигурен, че са му благодарни за това, че милееше за местните хора, помагаше им безрезервно и безкористно.
Беше човек на действието, но същевременно с това и много искрен, точен и земен. Като общински съветник и председател на комисия, вземаше принципно отношение по всички най-значими въпроси, касаещи състоянието и развитието на Община Несебър. Както тогава, така и впоследствие, когато беше избран за председател на Общинския съвет, се вслушваше в мненията на общинските съветници и проявяваше уважително отношение към всеки от тях. Той работеше не само всеотдайно за просперитета на Община Несебър, но и за общото благо на интересите на местните хора. Едва ли могат да се изброят всички, на които е помогнал в беда. Той не просто помагаше, а вършеше това с удоволствие.Това няма как да бъде забравено.
И като председател на Общинския съвет, и като общественик, работеше неуморно, и ежедневно с действията си доказваше своята компетентност и възможности за лобиране не само за настоящото, а преди всичко, за бъдещото по-ефективно развитие на Община Несебър.
Димитър Янков беше твърд по характер, но и човечен и великодушен, откровен, отговорен и изпълнен с енергия и всеотдайност човек. Като един от първите хора в българския туризъм, той беше не просто работодател, а хотелската база, която управляваше се превърна в еталон за развитие на туризма, който следват неговата дъщеря и син.
Неговите успехи в туризма са и успехи на Община Несебър. Затова всички ние сме му длъжници.
Мир на праха му!

Янаки СТОЯНОВ- бивш общински съветник, кмет на Община Несебър и председател на Общинския съвет

КАТО ПРЪВ МЕЖДУ РАВНИ

       Беше мъж, който държеше на думата си. Във всяко едно отношение. Не само като председател на Общинския съвет, а и в човешките взаимоотношения. Имал съм възможност многократно да се убедя в това. И не само аз. Затова смятам, че малко или повече, всички ние, които сме се родили, живеем и работим на територията  на община Несебър, сме научили по нещичко от Димитър Янков-от неговия опит на общинар, общественик и бизнесмен.
Така се получи, че през последните осем години имах възможност да общувам с Янков като редови общински съветник, а в следващия мандат, и като председател на комисията по териториално-селищно устройство. Всички знаем колко висок бе социалният статус на Янков, но той никога не наруши общоприетия принцип за взаимоотношенията председател-съветници: “Пръв между равни”.
Неговата деловитост се проявяваше при разпределението на материалите за работата на комисиите, а и по време на заседанията на местния парламент, където не допускаше политиканстване и празно говорене, което смяташе за алабализъм.
Не само от това можем да се поучим. И не само на мен правеше впечатление, че Янков степенуваше възможното, вероятното и сигурното в решаването на общинските дела. Това също е поучително. Както и съобразяването на средствата за постигането на целите, които си поставяше, като пръв между равни. А и в бизнесделата.
Благодарение на атмосферата, създадена от Митко, местният парламент се превърна в школа на отговорността, а решенията ни като общински съветници придобиха реална тежест. Самите ние като съветници придобихме увереност да действаме и в ежедневния живот много по-решително и отговорно. Днес, не съм общински съветник, а кмет. Янков не е вече между нас. Времето не му стигна за делата, които смяташе да предприеме. Но школовката, наложена от него си остава пословична.

Николай ДИМИТРОВ- общински съветник /1999-2007/, настоящ кмет на Община Несебър

Из “ДИМИТЪР ЯНКОВ In Memoriam”

Публицистичен сборник – второ допълнено издание. Съставител - Максим Момчилов

Първото представяне на книгата”Димитър Янков In memoriam”се състоя в Кристалната зала на култовия ресторантски комплекс “Национал” в Бургас, където Димитър Янков е обичал да се събира с приятели на раздумка. Резюме за книгата пред журналистите от Дружеството на кореспондентите към СБЖ –Бургас поднесе бургаския журналист и публицист Пеньо Костадинов-доктор на философските науки. По-късно книгата бе представена и в Несебър



Справочник
» Община Несебър
» Информация за Несебър
» Културни институции
» Автогари и таксита
» Спешни телефони
» Болници
» Полиция
» Районен съд Несебър


Анкета
Криза: Ще посрещнем ли чуждестранни туристи това лято?

Да
Не
По-скоро да
По-скоро не

Гласувай
[Виж резултатите]